מהו מיץ בכבישה קרה?

מיץ בכבישה קרה מיוצר בתהליך מיצוי מיץ ספציפי. באופן מסורתי, מיץ בכבישה קרה מוגדר כמיץ לא מחומם, לא מפוסטר שנעשה במכבש הידראולי. סוגים אלה של מכונות טוחנים מרכיבים לעיסה, אותה מכניסים לשקית סינון. ואז הם מפעילים אלפי קילוגרמים של לחץ על השקית הזו, אשר סוחטת את הנוזל מהעיסה. שיטה זו חוזרת לימי ריסוק וסחיטת מרכיבים ביד (או ברגל) להכנת יין. מכונות המופעלות ביד, כמו התמונה מימין, שימשו פעם ללחיצת מרכיבים ולאיסוף מיץ.

הבריאות של עיתונות קרה

אז כאשר אנו לוחצים על פירות וירקות, הטוב הטבעי נשמר. הסיבים הבלתי מסיסים שפועלים כמו מטאטא עבור מערכת העיכול שלנו מוסרים ונשארים עם הסיבים המסיסים המזינים ומזינים את התאים שלנו.
כל הויטמינים והמינרלים שאנו סופגים באופן טבעי מאכילת פירות וירקות נשארים שלמים בעת שימוש במיץ מ

היתרונות של מיץ בכבישה קרה

אתה מקבל יותר מיץ, יותר חומרים מזינים, יותר זמן לשמור במקרר, יותר תועלת מהפירות והירקות.
מיץ בכבישה קרה עדיף על מיץ מהמסחטה הרגילה מכיוון שכל רכיבי התזונה הרגישים לחום כמו ויטמינים C ואנזימים גולמיים נשמרים.זה גם משמר את כל חומרי התזונה יקרי הערך ש"מפוצצים" במכונה שמשתמשת בלהבים מסתובבים במהירות (שיוצרים חום) כדי לסחוט את המיץ מהפירות והירקות.
למען האמת, רוב האנשים לא מקדישים יותר מדי מחשבה למיץ.

סיכום
עם מיצים בכבישה קרה, אתה מקבל יותר כסף עבור הכסף שלך וזה גם בריא יותר לשתייה.

מסחטה איטית VS מסחטה צנטריפוגלית

אז כבר למדתם קצת על כבישה קרה, הכוללת לחיצה (או סחיטה)
פירות וירקות למיצוי המיץ. המקדחה בתוך המכונה מסתובבת בכ-52 סל"ד (חזרות לדקה) - שלמרבה האירוניה, היא בערך אותה מהירות שבה אנחנו לועסים את האוכל שלנו. זה מה שנקרא מסחטה איטית.
דרך מסורתית לסחט פירות וירקות היא באמצעות "מסחטה צנטריפוגלית", מסחטת מיצים עם להבים המסתחררים במהירות של כ-12,000 סיבובים לדקה (סל"ד).
דרך זו של מיצים היא מהירה במיוחד, אך למרבה הצער אינה מספקת ערך תזונתי רב, שכן רבים מהוויטמינים והמינרלים הולכים לאיבוד במעבר!

כאשר אתה מכניס פירות וירקות למכונת מסחטת מיצים עם להבים מסתובבים במהירות, הלהבים האלה פועלים כמו מצ'טה - קורעים את הפירות והירקות ומגרסים אותם כדי לקבל את המיץ.
כשהלהבים מסתובבים בקערה, המיץ מופרד לתוך קערת העיתונות והעיסה מסתיימת כפסולת (או קומפוסט) בקערת העיסה.

להבים מסתובבים מהירים מייצרים חום באופן טבעי, כלומר כל ויטמינים רגישים לחום לא ישרדו את המסע הזה וייהרס לפני שתשיג אותם. התוצאה היא מיץ מאוד מימי, דהוי. המיץ התחיל להתחמצן (להתפרק) באופן טבעי בגלל הוא היה צריך לשאוב אוויר לתוך המכונה כדי שהלהבים יסתובבו כמו שהם מסתובבים.
אתה יודע שזה המקרה כי אם אתה נותן לסוג זה של מיץ לשבת לרגע, המים נפרדים מהסיבים המסיסים (המיץ) בגלל אופי המיצוי.
תהליך החמצון מתחיל ברגע שהמכשיר קורע וקורע את הפרי עם להבי המתכת שלו.
לא ניתן לאחסן סוג זה של מיץ ויש לשתות אותו מיד.
אתה עדיין מקבל כמה דברים טובים, כמובן, אז אל תתחרפן, פשוט תעשה מחקר על שני סוגי המסחטות הזמינים בשוק.
התמונה למטה מציגה את ההבדל בין מהיר לאיטי (או מיץ בכבישה קרה).

סיכום

בעוד שהמסחטות המהירות חותכות וטוחנות בערך 12,000 סל"ד, מסחטות איטיות סוחטות ולוחצות בסביבות 50-60 סל"ד.

מה עם הסיבים?

עכשיו, אנחנו לא תמיד יושבים לאכול 10 גזרים, 1 סלק שלם, 3 תפוחים, 1 לימון וקצת ג'ינג'ר בגודל אגודל - אנחנו פשוט לא. אבל עם מסחטת מיץ בכבישה קרה, אתה יכול לשתות את המיץ תוך זמן קצר, וכל טוב הטבע יכנס לתאים שלך באופן מיידי.

המיץ לא צריך להתעכל, כבר עשית זאת על ידי הוצאת הסיבים הבלתי מסיסים (שלא מתכלים) ממנו. אז זה יכול להתחיל, וזה מתחיל!!!

בזמן שאנחנו בזה, בואו נדבר על "הפיל בחדר" - סיבים.

אוקיי, כולנו יודעים שאנחנו צריכים סיבים. כן, זה נכון. אבל תאמין לי, כשאתה אוכל צמחים - כלומר פירות/ירקות - אתה מקבל הרבה סיבים. אבל האם ידעת שפירות וירקות מכילים שני סוגי סיבים?

סיבים לא מסיסים ומסיסים. סיבים מסיסים, כפי שהשם מרמז, מתמוססים במים. סיבים בלתי מסיסים אינם עושים זאת. הגוף שלנו משתמש בשניהם, אבל התאים שלנו משתמשים רק בסיבים המסיסים. סיבים בלתי מסיסים אינם מזינים את התאים שלנו. התפקיד שלהם הוא לטאטא את קירות המעיים שלנו (כמו מטאטא) כדי להוציא דברים דרך המעיים. הם באמת חומר ניקוי פנימי נהדר, אז אנחנו צריכים אותם.

עם זאת, כאשר אתה שותה מיץ, הסיבים הבלתי מסיסים כבר הוסרו. זו הנקודה שבה אנשים רבים מתייאשים. הם יודעים שהם זקוקים לסיבים, וכשהם רואים את כל ה"עיסה" הזו, כלומר סיבים בלתי מסיסים, נופלים לפח העיסה שלהם, הם מאבדים קצת את דעתם. הם חוששים שהם מפספסים. והרבה אנשים מנסים להשתמש בדייסה הזו לאפייה ולכל מיני דברים, וחושבים שזה המים הקדושים של המיצים.

אבל זו תפיסה שגויה. סיבים מסיסים הם מה שמזין אותנו.

סיבים מסיסים מכילים את כל הויטמינים, המינרלים, נוגדי החמצון והמלחים הטובים.
התאים שלנו צריכים סיבים מסיסים כדי לשרוד!

סיבים בלתי מסיסים אינם מתמוססים במים, הם נשארים שלמים וזורמים דרך מערכת העיכול שלנו, סופגים נוזלים, נצמדים לתוצרי לוואי אחרים של עיכול, ובעצם יוצרים את הצואה שלנו, אשר מסולקת דרך המעיים.
זה התפקיד שלו. הוא המטאטא הפנימי שלנו.

סיבים בלתי מסיסים אינם מכילים שום דבר טוב לתאים שלנו. כלום. כפי שאמרתי קודם, תפקידה הוא להיות המטאטא האם מיץ בכבישה קרה מכיל סיבים מסיסים? כן.
סיבים מסיסים הם "המים הקדושים" – הם מזינים ומזינים את התאים שלנו.

אז אם אתה מסחט ומוציא את כל הסיבים הבלתי מסיסים (למיכל העיסה), בבקשה אל תדאג בקשר לזה, מתוך ידיעה שהמיץ שאתה מקבל מהמסחטה בכבישה קרה שלך הוא טהור ולא מזוהם, בדיוק כמו שהטבע התכוון - המיץ הבריא ביותר על פני כדור הארץ!

הגוף שלך לא צריך לעבוד קשה כדי להסיר את הסיבים הבלתי מסיסים, מכונת המיצים עשתה את זה בשבילך.
אתה יכול לשתות אותו והתאים שלך יכולים להשתמש בו - כמעט באופן מיידי!

סיכום

סיבים מסיסים מאכילים אותנו, הם ניתנים לעיכול ונשארים במיץ בכבישה קרה.
סיבים בלתי מסיסים זה מה שאמור לנקות אותנו מרעלים, הם בלתי ניתנים לעיכול ומופרשים.

למיץ בכבישה קרה יש חיי מדף ארוכים יותר אם הוא מאוחסן במקום קריר

אתה מקבל יותר מיץ, יותר חומרים מזינים, יותר זמן לשמור במקרר, יותר תועלת מהפירות והירקות.
מיץ בכבישה קרה עדיף על מיץ מהמסחטה הרגילה מכיוון שכל רכיבי התזונה הרגישים לחום כמו ויטמינים C ואנזימים גולמיים נשמרים.

זה גם משמר את כל רכיבי התזונה היקרים ש"מפוצצים" במכונה שמשתמשת בלהבים מסתובבים במהירות (שיוצרים חום) כדי לסחוט את המיץ מהפירות והירקות. למען האמת, רוב האנשים לא מקדישים יותר מדי מחשבה למיץ.